Studenti FAMU

Veronika Janečková – režisérka

 se narodila v Praze v roce 1982. Na VOŠ filmové v Písku absolvovala v r. 2003 obor „Obraz a zvuk ve filmové a televizní tvorbě“ krátkým dokumentem s názvem „Zlaté manželství“ (o tom, jak může vypadat manželství po padesáti letech), který byl oceněn na několika festivalech (mimo jiné získal cenu na festivalu AFO 2004 v Olomouci). Od r. 2005 studuje katedru dokumentární tvorby na FAMU. Zde natočila „Vizemburk“ (2006), „Sestření“ (2007) a momentálně připravuje bakalářský film s pracovním názvem „Omládni“. Ve volném čase ráda fotí a zpívá v populárním sboru „Mandelbrotovy kostičky“.

 

Jaroslav Kratochvíl – režisér 

se narodil v roce 1985 v Plzni. Je studentem Katedry dokumentární tvorby na FAMU a zároveň studentem třetího ročníku katedry politologie a mezinárodních vztahů na Filozofické fakultě Západočeské Univerzity v Plzni. Ve volném čase se pokouší psát verše (pod pseudonymem Jean Kristian Dimitri Miraki) a užívat si mládí. Prozatím natočil dokumenty pod názvem „Generál“ (2007), „Co je to…“ (2007). V nedávné době získal zvláštní ocenění v rámci kolekce filmů studentů FAMU na festivalu českých filmů „Finále Plzeň 2008“.

 

Viera Čakányová – režisérka

 se narodila v Bratislavě v roce 1980. Vystudovala Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, ateliér scénaristické tvorby. Od roku 2005 studuje FAMU - katedru dokumentární tvorby. Pod její režií vznikly filmy „Under Underground“ (2006), „Červi“ (2007) a „Piraňa“ (2007), který získal cenu za nejlepší film na FAMUfestu 2007, festivalu studentů filmové fakulty AMU. Počátkem roku 2008 získala Viera několik mezinárodních festivalových ocenění za experimentální dokumentární filmy „Under underground“ a „Piraňa“. V nedávné době získala zvláštní ocenění v rámci kolekce filmů studentů FAMU na festivalu českých filmů „Finále Plzeň 2008“.

 

Klára Tasovská – režisérka

 se narodila v roce 1980. Od roku 2001 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze obor „Monumentální tvorba a nová média“. Její diplomovou prací se stal na AVU film s názvem „Rekonstrukce“ (2007). Od roku 2006 studuje katedru dokumentární tvorby na FAMU, kde již natočila filmy „Vračka“ (2007) a „Strom“ (2007). Ve volném čase se zabývá výtvarným uměním.

 

Petr Hátle – režisér

 se narodil v roce 1983 v Praze. Po studiích na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, katedry filmové vědy, začal studovat na FAMU katedru dokumentární tvorby. Pod jeho režijním vedením vznikly, mimo jiné, dokumenty „Hiltonleaving“ (2006) a „Návštěvníci pevnosti“ (2006). V nedávné době získal zvláštní ocenění v rámci kolekce filmů studentů FAMU na festivalu českých filmů „Finále Plzeň 2008“.

 

Andrea Slováková – režisérka

 se narodila v roce 1981 na slovenském venkově. Pracovala pro Amnesty International a 5 let jako externí redaktorka a moderátorka pro Slovenský rozhlas. Vystudovala Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde též obhájila rigorózní práci. V současné době ukončuje studium filmové vědy na FFUK prací o experimentálním dokumentárním filmu a studuje dokumentární tvorbu na FAMU v 5. ročníku. Své texty, věnované filmu, publikovala v časopise Cinepur a v Literárních novinách. Pracuje jako vedoucí zahraničních vztahů pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Natočila několik dokumentů, mezi jinými film o předním českém matematikovi Petru Vopěnkovi a meteorologický film „Oblaka“.

 

Jan Foukal – režisér

 se narodil v roce 1979 na Malé Hané ve vile Sibiř. Po absolvování základní umělecké školy (obor klavír) zakládá kapelu Diktát, ve které hraje dodnes na kytaru. Studoval na Arcibiskupském gymnáziu v Praze a poté žurnalistiku. Pak trávil nějaký čas v Berlíně, kde vznikl jeho první film "Hledání budoucího času". Na základě této práce byl přijat na FAMU, kde v současné době chystá pražský absolventský film o „New Yorku z Prahy“.

 

Viola Ježková – režisérka

 se narodila v roce 1979 v podhůří Orlických hor. Po absolvování střední podnikatelské školy odjela do Dánska, kde ji nejvíce oslovily písečné duny a slaný vítr. V roce 1998 začala studovat teologii na Evangelické teologické fakultě v Praze a tato studia v roce 2006 úspěšně ukončila magisterskou zkouškou. Od roku 2007 je studentkou katedry dokumentární tvorby FAMU, kde se učí formulovat, věřit, vidět, slyšet a dávat ...

 

Jana Počtová – režisérka

 se narodila v roce 1980. Absolvovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a právě se chystá absolvovat katedru dokumentární tvorby na FAMU. V roce 2005 byla na zahraniční stáži v Paříži na Université Saint-Denis. Spolupracuje na filmových festivalech, jako např. MFF Karlovy Vary, Jeden svět a MFF Afo Olomouc. Častěji se podílí na filmových projektech Nadace „Člověk v tísni“. Jejími filmy jsou AdamEva Šiktanc(2003), portrét o předním českém básníkovi Karlu Šiktancovi „Eshq“ (2004), oceněný Nadací „Marie a Josefa Hlávkových“ a cenou na festivalu dokumentárních filmů do 60 minut „Na dotek“.

 

Tomáš Polenský – Filmová škola Zlín, režisér a střihač

 se narodil v roce 1987 v Kutné Hoře. Po ukončení studia na Církevním gymnáziu sv. Voršily v Kutné Hoře v roce 2006 studuje Vyšší odbornou školu filmovou Zlín, obor režie a produkce, kterou absolvoval v září 2008 filmem „Alzheimerův labyrint“. Věnuje se též divadelní režii a filmovému střihu. Jako asistent režie se podílel na výrobě filmu Vladimíra Michálka „O rodičích a dětech“. Jeho ambicí je studovat obor střihová tvorba na FAMU.


Naše projekty

----------------------------------------------------
50. léta a videosvědectví dětí politických vězňů

----------------------------------------------------

Dcery 50. letAudiovizuální svědectví – výpovědi dcer politických vězňů v bývalém Československu v období 1948 – 1960

----------------------------------------------------

ZMIZELÍ SOUSEDÉaneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách židovských spoluobčanů.


Copywriting eBRÁNA s.r.o. Jednotný firemní styl eBRÁNA s.r.o.